Jdi na obsah Jdi na menu
 

Škoda Fabia a Roomster

Škody Fabia a Roomster mění tvář, podívejte se

23.02.2010 10:40 Původní zpráva

Facelift roomsteru a fabie přinesl hlavně nové motory pod kapotou.S novou maskou se nejmenší škodovky představí na autosalonu v Ženevě. Upravený design by je měl především opticky rozšířit. Modernizace se dotkne také verzí Scout.

Větší světlomety a nová mřížka chladiče se podílejí na nejvýraznějších designových změnách Škody Fabia i Roomster. Pod kapotu se nově dostávají moderní motory koncernu Volkswagen.

ČTĚTE TAKÉ: Nový, levnější model Škodovky míří na milion

Mění se také Škoda Fabia Combi.Mezi benzinovými pohonnými jednotkami je novinkou přeplňovaná dvanáctistovka, která se již objevila pod kapotou yetiho či octavie. Ve fabii a roomsteru se však nachází ve dvou variantách - o výkonu 86 a 105 koní. Z nabídky tak zmizí nejsilnější šestnáctistovka. Kromě motoru 1,2 TSI budou fabia a roomster k mání se starými motory 1,2 HTP a 1,4 16V.

ČTĚTE TAKÉ: Test Škody Yeti 1,2 TSI

Modernizovaná fabia má jiné světlomety a masku chladiče.Turbodiesely se představují ve zcela nové řadě. Někdejší vstřikování čerpadlo-tryska definitivně vytlačí modernější common-rail. Výsledkem by mělo být zejména kultivovanější chování motoru.

Základem bude tříválec 1,2 TDI (75 koní), jejž doplní dvě verze přeplňované naftové šestnáctistovky o výkonech 90 a 105 koní.

FOTOGALERIE: NA CO SE TĚŠIT NA AUTOSALONU ŽENEVA 2010?

Modernizované Škody Fabia a Roomster se představí v Ženevě.Modernizované škodovky se poprvé veřejnosti představí začátkem března na autosalonu v Ženevě. Prodej se rozběhne vzápětí. Ceny faceliftovaných verzí by se neměly výrazněji lišit od těch před modernizací.

Foto: Škoda Auto